Nawigacja
· Strona główna
· O nas
· Nauka tanga/regulamin
· Tiempo Para Tango
· Rejs tangowy
· Milongi w Szczecinie
· Galeria zdjęć
· Video (YouTube)
· Forum tangowe
· Kalendarz tangowy
· Linki
· Kontakt
· Szukaj
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nawigacja
Artykuły » Tango » O nas
O nas

       Joanna i Krzysztof     Joanna i Krzysztof     Joanna i Krzysztof

Przetańczyliśmy ze sobą ponad 20 lat. Naszą wspólną przygodę z tańcem zaczęliśmy od tańca towarzyskiego, którego uczyliśmy się najpierw w Poznaniu, potem w Berchtesgaden (Niemcy), a na końcu w Szczecinie w Szkole Tańca Romualda Rychcickiego, gdzie po raz pierwszy zetknęliśmy się z tangiem argentino. Urzekła nas muzyka i niepowtarzalny klimat tego tańca, który stopniowo coraz bardziej nas pociągał, aż wreszcie porzuciliśmy dla niego wszystkie inne tańce standardowe i latynoamerykańskie. Obliczyliśmy, że przez sześć lat istnienia naszego studia przetańczyliśmy ponad 4000 godzin tanga.

Od 2008 r. prowadzimy regularne zajęcia tangowe.
Techniki tanga uczyliśmy się najpierw od Thierrego Le Cocq i Delphine Blanco z Paryża a także od Mariano Galeano i Pauli Rubin z Buenos Aires, doskonaląc ją później między innymi pod kierunkiem takich nauczycieli, jak: Alejandro Larenas i Marisol Morales, Adrian Veredice i Alejandra Hobert, Julio Balmaceda i Corina de la Rosa, Ruben i Sabrina Veliz, Pablo Villaranza i Dana Frigoli, Pablo Inza i Moira Castellano, Gonzalo Orihuela i Solange Chapperon, Pablo Tegli i Gladys Fernandez, Armando Orzuza i Nuria Martinez, Sven Froese i Ines Moussavi, Ulrich Demmel, Constantin Rueger, Judith Preuss, Sven Elze, Eric Jorissen, Rafael Busch i Susanne Opitz, Homer Ladas, Guadalupe Garcia, Eugenia Eberhardt i Sebastian Posadas, Matias Facio i Claudia Rogowski oraz (last but not least) Pablo Veron.


Jak tańczymy można zobaczyć na: www.youtube.com/watch?v=WH8klEhVPNQ

www.youtube.com/watch?v=Iqox6YGCHzQ

W nauczaniu tanga szczególny nacisk kładziemy na komunikację i synchronizację w parze, interpretację muzyki oraz elegancję ruchu. Naszym najważniejszym celem jest dzielenie się z innymi radością, jaką przynosi nam tańczenie tanga.

 

Od 2009 roku organizujemy w Szczecinie coroczny Międzynarodowy Festiwal Tanga Argentyńskiego "Tiempo Para Tango" (w trzecim tygodniu listopada), w którym biorą udział wysokiej klasy tancerze  i nauczyciele tanga z  Argentyny i Europy. Oprócz festiwalu organizujemy też weekendy tangowe, warsztaty, regularne milongi, kursy i lekcje tanga, a także współorganizujemy  coroczny polsko-niemiecki rejs tangowy po Zalewie Szczecińskim.


Ważnym aspektem naszej tangowej pasji jest częsty udział w festiwalach i maratonach tanga, warsztatach i milongach w różnych miastach Polski (w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Bydgoszczy, Toruniu, Szczecinie i innych) oraz Europy (w Paryżu, Londynie, Amsterdamie, Malmö, Antwerpii, Zurychu, Insbrucku, Berlinie, Hamburgu, Wuppertalu, Monachium, Kassel, Splicie, Greifswaldzie, Neubrandenburgu i innych).

Bliskość Berlina, który jest tangowym centrum Europy, daje nam  doskonałą okazją do realizowania na najwyższym poziomie tangowych przeżyć, do czego również Was wszystkich serdecznie zachęcamy i zapraszamy .


Joanna i Krzysztof Gołębieccy.